21 juni 2021

NYHETER

Joacim Nilsson ny sportchef för THH:s juniorer och ungdomslag

Tyresö Hanviken Hockey har fått en ny sportchef på junior- och ungdomssidan i Joacim Nilsson.
Redaktionen
  • Publicerat: 2015-05-18

  • |
  • Uppdaterat: 2020-11-23

Denna artikel är publicerad 2015 och kan därför vara inaktuell!


<p>Joacim Nilsson är 45 år och uppvuxen i Malmberget och Luleå, han kommer närmst från uppdraget som huvudtränare för Södertälje SK:s U18-lag. Hans uppdrag framöver i THH blir att leda och utveckla den sportsliga verksamheten i föreningens ungdoms- och juniorlag samt Hockeyskolan. Klubben skriver på sin <a href="http://www.sportnik.com/group/25960/post/640256"><strong>hemsida</strong></a> att Joacim Nilsson har imponerat med sina kunskaper och erfarenheter från första mötet och att man känner sig glada och förväntansfulla inför den kommande säsongen.<br /> <br /> ”Vi är redan en stark hockeyklubb med spännande framtidsutsikter och med rekryteringen av Joacim är vi övertygade om att vi har förbättrat både föreningens och våra ungdomars möjligheter till en positiv utveckling framöver!”</p>
[ANNONS]

Höghus i Amaryllisparken

Stödjer du en detaljplan som skulle medge byggandet av ett 6-våningshus i amaryllisparken?


Mer information